Болгар шәһәрендә «мәдәниятләр диалогы» халыкара яшь лидер мәктәбе узачак

2019 елның 16-26 август көннәрендә Болгар шәһәрендә «Болгар мәдәниятләр диалогы» яшь лидерының халыкара җәйге мәктәбе узачак.

«Мәдәниятләр диалогы» яшь лидерының ун көнлек халыкара җәйге мәктәбе халыкларының мәдәниятләрен һәм ментальлекләрен тирәнтен өйрәнүне, Африка, Азия — Тын океан регионын, Төньяк һәм Латин Америкасын, Төньяк Африка, Европа, шулай ук Россия һәм Үзәк Азия төбәкләрен, халыкара оешмалар (БМО һәм ЮНЕСКО) комитетларының эшен модельләштерү, проект төркемнәре составында лекцияләрнең һәм семинарларның көндәлек программасын, рус телендә креатив һәм академия хатының методикасына интенсив рәвештә өйрәтүне тәкъдим итә.

Чараның оештыручылары — «Россия-Ислам дөньясы» стратегик караш төркеме, ислам дөньясы белән стратегик диалог һәм партнерлык фонды, Казан федераль университеты (Халыкара мөнәсәбәтләр институты) һәм Болгар ислам академиясе.

Уртак проект мәдәниятләр һәм цивилизацияләр диалогы өчен халыкара мәйданчыкларны үстерүгә, чит ил студентларын Россия Федерациясенең һәм Татарстан Республикасының бай рухи потенциалы белән таныштыруга юнәлдерелгән.

Чарада Россия, Әфганстан, Сирия, Төркия, Таҗикстан, Үзбәкстан, Кытай 30 студентлары катнашачак.

Альберт ГАТАУЛЛИН. КФУ Журналистика һәм медиакоммуникацияләр югары мәктәбе магистры.