“Буревестник” лагеренда активистларның “Лидер” сменасы үтә

Смена яңа уку елына әзерлек һәм фикердәшләр арасында вакытны файдалы итеп үткәрү өчен уздырыла.

«Буревестник» спорт-савыктыру лагеренда активистларның «Лидер» сменасы башланды. Студентлар сменасында Казан федераль университетының Алабуга һәм Яр Чаллы институтлары абитуриентлары һәм студентлары катнашты.

Август ахырында «Буревестник» спорт-сәламәтләндерү лагере КФУның Алабуга һәм Яр Чаллы институтларының актив һәм иҗади студентларының очрашу урынына әверелә.

«Лидер» сменасы ел саен яңа уку елына әзерлек һәм фикердәшләр даирәсендә файдалы вакыт үткәрү өчен уздырыла. Биредә катнашучылар үз белемнәре һәм тәҗрибәләре белән уртаклашалар. Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, быел бакалавриат студентлары гына түгел, югары уку йортының магистрантлары да, күптән түгел булган абитуриент булучылар да катнаша алды.

«Бу 1 сентябрьгә кадәр студентлар активы, курсташлар белән танышуның бик яхшы мөмкинлеге», — диде Алабуга институтының филология һәм тарих бүлеге студенты Оксана Чеканова.

Ике институт активистлары өчен һәр катнашучының лидерлык сыйфатларын куллануга һәм студентларның команда рухын ныгытуга юнәлтелгән бай программа әзерләнгән. КФУның Алабуга институты студентлары һәм аспирантлары профкомы рәисе Сәидәхмәд Турапов җитәкчелегендә катнашучылар үз потенциалын төрле юнәлешләрдә гамәлгә ашырып кына калмыйча, ял да итәчәкләр.

Смена программасына өч профильле юнәлеш керә: «Вокал», «Хореография» һәм «Тик-ток». Катнашучылар осталык дәресләренә йөриләр, шәхси һәм төркем биремнәрен башкаралар, үз проектларын тәкъдим итәләр. Смена дәвамында студентларга ораторлык осталыгы һәм декоратив-гамәли сәнгать буенча дәресләр дә булачак.

«Смена төрле чаралар, дуслар һәм яхшы состав ярдәмендә кызыклы уза. Смена ачылу онытылмаслык булды: һәркем уңай тәэсирләр алды, талантларын күрсәтте һәм  энергетикалары белән уртаклашты. Смена әле башлануына гына карамастан, катнашучылар инде берләшә алган. Безне бик кызыклы көннәр көтә. Без яңа дуслар булдырачакбыз һәм бөтен уку елына энергия туплаячакбыз дип ышанам», — дип өстәде О. Чеканова.

Автор: КФУның Алабуга институты матбугат хезмәте