Казан университеты журналы Scopus базасына кертелде

2019 елда «Ученые записки Казанского университета» журналын гамәлгә куюга 185 ел булды.
Яңа ел алдыннан гына журнал редакциясенә күңелле хәбәр килеп ирешкән. «Ученые записки Казанского университета. Серия Физико-математические науки» журналы Scopus халыкара рефератив базасына кертелгән.
Журнал 1834 елда Николай иванович Лобачевский инициативасы белән гамәлгә куела. 2005 елдан журнал даими рәвештә 3 сериядә чыга башлый: «Гуманитар фәннәр», «Табигыять фәннәре», «Физика-математика фәннәре».

«Ученые записки Казанского университета. Серия Физико-математические науки» журналының халыкара мәгълүмат базасына кертелүен Татарстан Республикасы Фәннәр Академиясе әгъзасы, профессор, физика-математика фәннәре докторы, журналның мөхәррире аның халыкара дәрәҗәдә мөһимлеген әйтте.