КФУ студенты «Идел буе федераль округы студентлары миссы» титулын яулады

Мәгълүмати технологияләр һәм мәгълүмат системалары югары мәктәбе студенты «Мисс Казан-2018» исеменә лаек булган Гүзәл Мусина узган ялларда Севастопольдә тәмамланган интеллект, иҗат һәм спорт буенча XII Бөтенроссия конкурсы финалында «Идел буе федераль округының студентлар гүзәле» дип танылды.

Чара башында Севастополь шәһәре вице-губернаторы Юрий Кривов, Россия яшьләр берлеге рәисе Павел Красноруцкий, Севастополь дәүләт университеты ректоры вазыйфаларын башкаручы Владимир Мешков катнашучыларны, кунакларны, ярдәм группаларын сәламләделәр.

Татарстан дүртенче тапкыр «Россия студентлары миссы һәм Мистерлыгы » нда җиңү өчен көрәш өчен үз конкурсантларын чыгарды..

Әлеге конкурста катнашудан алган тәэсирләре белән Гүзәл Мусина уртаклашты:

«Бу онытылмаслык атна булды. Конкурс иң истә калырлык, җылы булды. Бәйге миңа бик ошады».

Конкурс барышында һәр катнашучыга, ә бу-45 кыз һәм 25 егеткә ГТО нормаларын тапшыру, теледебатлар, үзләренең белем бирү оешмаларын тәкъдим итү, интеллектуаль һәм иҗади этапны үтәргә кирәк иде. Барлык конкурсантлар да «без — Россия» патриотик акциясендә һәм «балаларга шатлык бүләк ит» хәйрия акциясендә катнаштылар.

Гүзәл Мусина сүзләренчә, үз республикаңны лаеклы тәкъдим итү өчен әзерлек өчен күп вакыт кирәк булган.

«Иң күп вакытны татар халык биюе номерын әзерләү алды. Мин барыннан да бигрәк интеллектуаль этаптан курыктым. Без билетны тарттык һәм бирелгән тема буенча шунда ук фикер йөртә башларга кирәк иде. Миңа » Пушкин яки Лермонтов, Высоцкий яки Цой «дигән шактый

катлаулы тема эләкте, шуңа да карамастан, мин булдырдым- жюри әгъзалары мине «бишле» гә бәяләде, — дип сөйләде әңгәмәдәш.

Конкурс Севастополь Губернаторы Дмитрий Овсянников ярдәмендә узды. 2018 елда конкурсны оештыручылар: Росмолодежь, Севастополь Хөкүмәте, Севастополь дәүләт университеты һәм Россия яшьләр берлеге.

Диана Садретдинова әзерләде.