КФУ Түбән Новгородта мәгариф күргәзмәсендә тәкъдим ителде

Казан федераль университеты 26 гыйнварда Түбән Новгородта үткән ярминкәдә үз экспозициясен тәкъдим итте. Катнашучылар арасында Россиянең иң зур 11 вузы, алар арасында КФУ да бар.

«Навигатор поступления — 2019» мәгариф күргәзмәсе илебезнең 6 шәһәрендә беренче тапкыр гына үтми. Күргәзмә 9-11 сыйныф укучылары өчен әзерләнгән иде. Килүчеләргә төрле мастер-класслар, вузга керү темасына лекцияләр һәм университетларның белем бирү программалары презентациясе тәкъдим ителде.

Казан федераль университеты — Россиянең бай тарихка ия югары уку йортларының берсе. Бүген биредә 16 төп фәнни-белем бирү бүлекчәсе һәм ике филиал эшли. Түбән Новгородта үткән күргәзмәдә КФУның 3 институтынан һәм бер филиалыннан вәкилләр бар иде: ИТИС Югары мәктәбе, Халыкара мөнәсәбәтләр институты, Идарә, икътисад һәм финанс институты һәм Яр Чаллы филиалы.

Казан федераль университеты стенды абитуриентларда һәм аларның әти-әниләрендә зур кызыксыну уятты. Булачак студентлар керү баллары, юнәлешләр, эшкә урнашу һәм тулай торак турында кызыксынганнар. Оештыручыларның әйтүе буенча «Навигатор поступления-2019» күргәзмәсе үзенә 2500 кеше җыя.