КФУ татар теле олимпиадасын үткәрүдә катнаша

29 нчы гыйнвар көнне Казан (Идел буе) Федераль Университеты Регионара татар теле олимпиадасының ахыргы турын үткәрде. Беренче өлешен югары сыйныф укучылары онлайн формада үткән иде. Шуннан үтә алганнарның 70кә якыны гына университетка килеп, үз көчләрен сынап карый алды.
Олимпиада киләчәк югары уку йортына юл ача ,Казан Федераль Университеты, Регионара татар теле олимпиадасы
Әлеге олимпиаданың булачак абитуриентлар өчен кызыктыра торган ягы – җиңүчеләр һәм призлы урын алучыларның укырга кергәндә өстәмә балл алу мөмкинлеге бар. Шуңа күрә катнашучылар арасында әлеге ярышка икенче, өченче мәртәбә килеп, тәҗрибә туплаган укучылар да бар иде. Шундыйларның берсе – Саба районы егете Илсаф Габизов олимпиада турында узган елны ук белеп, былтыр катнашып караган. Быел исә ул 11нче сыйныфта һәм өстәмә баллар эшләү мөмкинлеге аны аеруча кызыксындыра:
 Алсу Сәлахова. КФУ Л.Толстой исемендәге Филология һәм мәдәниятара багланышлар институты.