Студентлар һәм аспирантларны «Бизнес-Дебют»та көтәләр

27 октябрьдә Казанда IT-парк мәйданчыгында “Бизнес-Дебют » -2018-19 эшлекле уены узачак, аның кысаларында Технологик стартапта эш урыны алырга һәм бизнеста 10 айдан ук нәтиҗәләргә ирешергә мөмкин. Катнашырга Казан федераль университеты студентлары һәм аспирантлары чакырыла.

«Бизнес-Дебют» проекты бишенче курс студентлары, аспирантлар һәм яшь галимнәр арасында “венчур төзүчеләр” сайлау белән шөгыльләнә. Ел саен инфраструктур һәм мәгариф программалары фонды (РОСНАНО төркеме) белән партнерлыкта төзелгән Россиянең венчурлы төзү компанияләре челтәре 100 дән 150 гә кадәр яңа компания төзи һәм алар өчен венчур төзүчеләр кирәк.

Уен ярдәмендә наноүзәкләр челтәренең технологик стартапларының берсендә яңа эш башлаган эшмәкәрнең эш урынын алырга һәм бизнеста 10 айдан соң сизелерлек нәтиҗәләргә ирешергә мөмкин булачак.

«Мондый белгечләр-аңлаешлы продуктлар һәм бизнес модельләре белән төзелгән компанияләрдә генә эшли ала торган идарәчеләр түгел, — дип аңлатты «Техноспарк» Троицк Нанотехнологияләр үзәгенең генераль директоры Денис Ковалевич.

“Бизнес-Дебют” Россиянең берничә шәһәрендә узды: Санкт-Петербург, Новосибирск, Томск, Троицк, Владивосток, Саранскида. Уен нәтиҗәләре буенча конкрет уенчы ун сәгать рәттән эшли аламы икәнлеге аңлашыла. Бу этапта катнашучыларның якынча 50 проценты исәпләнә. Икенчедән, уенчының эшмәкәрлек сәләте билгеләнә. Өченчедән, жюри эшкуар буларак калган уенчыларның нәрсә аңлавын күрә. Теркәлү мәҗбүри.

Диана Садретдинова әзерләде.